Wolontariat

„Wolontariusz,  gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która  przewyższa to  czego dokonał.” Jan Paweł  II

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają zwierzęta, oraz mogą zaangażować swój
czas, energię i wiedzę działając na  rzecz bezbronnych zwierząt do programu wolontariatu w naszej Fundacji.  Wolontariuszem może zostać każdy. Jest tylko jeden warunek – otwarte serce i  potrzeba niesienia pomocy zwierzętom.

Dlaczego  warto zostać wolontariuszem  ?

Powodów jest  naprawdę wiele.  Bo wolontariat uczy wrażliwości na drugiego
człowieka, stwarza szansę na rozwój i pozwala na odkrywanie mocnych stron, ale
czasami także słabości. Umożliwia nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni.
Daje też poczucie satysfakcji i spełnienia. To wspaniały sposób na ciekawe i
twórcze spędzenie wolnego czasu.

Poza tym pomoc zwierzętom wciąga. Każde uratowane  od śmierci zwierzę sprawia, że na naszych  twarzach pojawia się uśmiech, a w sercu radość. Widzieć  naszych podopiecznych radosnych i  szczęśliwych ? Bezcenne.

Zanim  zostaniesz wolontariuszem spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:

Czy masz  jeszcze wolny czas?

Zastanów się, czy w natłoku zajęć, znajdziesz jeszcze czas na dodatkowe  obowiązki. Czy swój wolny czas chcesz poświęcić pracując na rzecz zwierząt.  Zastanów się, ile masz tego czasu i w jakich dniach i godzinach, mógłbyś go nam  poświęcić.

Co chcesz  robić?

Zastanów się  jakim rodzajem i formą  zajęcia jesteś najbardziej zainteresowany. Czy chciałbyś robić to co robisz na  co dzień w pracy i właśnie w taki sposób  wspierać naszą Fundację,  wykorzystując  swoje doświadczenie  zawodowe i umiejętności, np. w zakresie księgowości, marketingu, języka  angielskiego itp. A może chcesz zająć się  zupełnie czymś innym? Co pomoże Ci oderwać się  od pracy i nauki, szukasz sposobu na odreagowanie?

Zastanów się czy chcesz pracować bezpośrednio ze zwierzętami  i – np. pomagać w karmieniu zwierząt,  wyłapywaniu ich i przewożeniu do klinik weterynaryjnych na leczenie lub  sterylizację/kastrację, szukanie domów adopcyjnych i
tymczasowych dla zwierząt, składanie wizyt przed adopcyjnych  i poadopcyjnych.

A może  chcesz  pomóc w realizacji projektów, w pracach  biurowych, tworzeniu stron internetowych, projektowanie materiałów  promocyjnych, organizowaniu pikników itp.

Możliwe też,  że masz swój pomysł i chcesz go z nami zrealizować ?

Jeśli chcesz  zostać wolontariuszem w naszej Fundacji wyślij do nas maila. Sprawisz nam i  naszym podopiecznym wiele radości. Zapraszamy. Pamiętaj, że szczęście jest
jedyną rzeczą, która się mnoży, gdy się je dzieli.